16 lip,2019

Twój biznes jest Tu – krótki przewodnik po BizTu

Prowadzisz firmę od jakiegoś czasu? Idzie Ci całkiem nieźle, interes się kręci, ale czujesz, że można lepiej; że chcesz podjąć działania, które pozwolą dotrzeć do Ciebie większej liczbie klientów.

A może działasz w branży e-commerce, prowadzisz sklep internetowy i chciałbyś być bardziej rozpoznawalny w sieci na tle konkurencji?

Być może już wiesz, że im więcej jest o Tobie w sieci, tym łatwiej Cię tam znaleźć. To prosta zależność. Dlatego właśnie, aby więcej osób dowiedziało się o Twojej firmie, potrzeba większej liczby treści na Twój temat, obecnej w internecie. Jak to osiągnąć?

 

Jak promować się w internecie? – rady dla przedsiębiorców

Jeśli na co dzień zajmujesz się np. prowadzeniem własnego warsztatu rowerowego albo prowadzisz sklep stacjonarny z artykułami papierniczymi, Twoimi klientami są raczej ciągle te same osoby. Zastanawiasz się pewnie, jak dotrzeć do innych, nowych odbiorców.

Myślałeś o stworzeniu własnej strony internetowej? Takiej, na której będzie dostępny opis Twoich usług, cennik, portfolio itd.? Coś, co będzie Twoją wizytówką i bazą informacji na temat Twojej firmy. Gdy ktoś będzie szukał usług z Twojej branży, wpisze w wyszukiwarkę internetową hasła powiązane z Twoją działalnością i natrafi na informacje o Tobie – klient pozna Twoje usługi, będzie miał możliwość zainteresować się nimi i z nich skorzystać. Sam Cię znajdzie.

Jeśli na co dzień prowadzisz sklep internetowy, możliwe, że korzystasz z różnych rodzajów abonamentowej promocji w wyszukiwarce (np. Google Ads, Google Display Network). Kampanie te przynoszą rezultaty, ale są one ograniczone w czasie: jak długo płacisz za tę usługę, tak długo możesz spodziewać się korzyści w postaci większej liczby klientów odwiedzających Twój sklep internetowy.

A może by tak stworzyć miejsce, do którego Twoi klienci sami będą zaglądać, bez przekierowania ich przez reklamę? Co byś powiedział o prowadzeniu bloga firmowego poświęconego Twojej branży? Żeby tak zacząć od tematu, który interesuje Twoich odbiorców i dopiero potem mówić o produktach. Osoby interesujące się np. rysunkiem czy scrapbookingiem będą mogły trafić do Twojego sklepu za pośrednictwem ciekawej dla nich treści. Gdy przeczytają na blogu artykuł np. na temat “Jakie ołówki są najlepsze do rysowania portretów?”, znajdą tam też odniesienie do najlepszych ołówków z Twojego sklepu. A ten artykuł raz opublikowany, zostanie w internecie na zawsze.

 

Przyszłościowe rozwiązania dla Twojego biznesu

Niezależnie od tego czy działasz w e-commerce, czy potrzebujesz stworzenia strony www, a może już masz stronę internetową, której przydałby się zastrzyk energii – aby móc rozwijać się jako firma i być bardziej widocznym dla klientów w sieci, potrzebujesz więcej treści: opisów usług, opisów produktów, postów w mediach społecznościowych, wpisów na forach i blogach tematycznych itd. Bogata w treść strona internetowa jest dziś właściwie standardem. Obecność w social mediach również. A wciąż jeszcze niewiele firm buduje swoją pozycję eksperta przy pomocy bloga tematycznego. To właśnie dzięki niemu klienci sami trafią do Ciebie, bo zobaczą, że dajesz im nie tylko konkretne rozwiązanie (w postaci swoich  produktów), ale zależy Ci również na podzieleniu się z nimi wiedzą.

Nie musisz robić tego wszystkiego sam – to wymaga jednak trochę pracy i czasu. Możesz za to poradzić się eksperta BizTu, jakie rodzaje treści będą najkorzystniejsze dla Twojego biznesu i cały proces tworzenia strony internetowej, firmowego bloga tematycznego i w końcu powstawania i publikowania treści powierzyć nam. Podczas gdy specjaliści BizTu będą zwiększać Twoją dostępność w sieci na wielu, różnych obszarach, Ty będziesz mógł spokojnie zajmować się zarządzaniem swoim biznesem.

 

Korzyści, które procentują z czasem

Korzystając z BizTu, możesz być spokojny o rozwój swojego biznesu w internecie. Stworzymy dla Ciebie: zoptymalizowaną, bezpieczną i bogatą w treści stronę internetową oraz tematyczny blog firmowy, który jednocześnie będzie skupiał grupę zaangażowanych klientów. Dzięki tym wszystkim działaniom, rozpoznawalność/widoczność Twojej firmy będzie stale rosła, począwszy już od publikacji pierwszego tekstu.

Cały czas możesz też liczyć na wsparcie naszych ekspertów BizTu. Dostarczymy Ci aktualne raporty dotyczące postępów Twojego biznesu i chętnie podpowiemy najlepsze rozwiązania na przyszłość. Budujesz ją już od teraz. Bądź obecny w sieci na zawsze, z BizTu.